fbpx
  • Menu
  • Menu

Qui Nhon – občas treba začať sám od seba

Každý z nás rozpráva o tom ako sa naša planéta ženie do záhuby. No nie vždy za to môžu len ľudia. Dnes sme sa o tom presvedčili na vlastné oči.

Našli sme malý raj na zemi vo Vietname. Rybársku dedinku, kde je len jeden Hostel, takže o turizme sa tu povedať nedá. K dokonalosti tohoto miesta chýba len čistá pláž. No v tomto prípade nie sú na vine len ľudia, ale aj samotná príroda.

Asi pred mesiacom sa niekde v okolí Filipín prehnali dva tajfúny, ktoré zo sebou brali všetko a väčšinu z toho pohltilo more, ktoré to vyplavilo práve aj na tejto pláži.

O plasty sa postarala vláda, ale stále ostalo pod pieskom pochované kvantum oblečenia, pneumatík, rybárskych sietí a dokonca sme vyhrabali aj starú hrdzavú kotvu.

Manažér hostelu upratuje aspoň niečo každé ráno a tak sme sa k nemu dnes pridali. Za seba musím povedať, že som si to predstavovala príliš jednoducho. Ale dostať sa k oblečeniu plného piesku, ktoré je aj meter pod povrchom a pri jeho vyhrabávaním sa sa len modlíte, aby v tých nohaviciach nebolo telo, ale len piesok bol zvláštny pocit.

Každopádne by sme sa každý mali zamyslieť nad tým o čom hovoríme , a čo preto robíme…..
Myslím, že dokonale to vystihuje tričko vyplavené morom s textom START SOMEWHERE

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *