fbpx
  • Menu
  • Menu

Cat Ba- Halong Bay

Popri našom cestovaní po Vietname sme sa zastavili aj na ostrove Cat Ba, ktorý je skvelým východiskovým bodom na výlet po Halong Bay , kde sa mimo iného natáčal aj najnovší King Kong 
Je to síce masový výlet a ceny za to isté sa pohybujú od 200k do 500K VD , takže si to treba trochu pobehať, aby ste zbytočne neprerobili. Ale tak to býva vlastne všade.
Počas celodenného výletu sme sa zastavili na Monkey Island, kde sa dá vyštverať na lávoý kopec , samozrejme plavba loďou pomedzi Dračie zuby a aj kajakovanie popod jaskyne.
No to nie je jediná vec, ktorú tento ostrov ponúka. To čo nechápem, že ľudia na miestach ako je toto prídu do centra a od tiaľ ani na krok. Na druhej strane výhoda pre nás. To je presne to o čo sa snažíme. Vyhýbať sa davom vždy keď je to možné.

Požičali sme si skútre, a aj keď počasie počas našeho pobytu nebolo ukážkové, neodradilo nás to od spoznávania okolia. A aj vďaka tomu sme sa len kúsok od centra ocitli v džungli s jednou cestou a výhľadmi, aké môže ponúknuť iba Vietnam.

Čerešničkou na torte bol výšľap na kopec uprostred národného parku , ktorý nám dal síce zabrať ale to čo nás čakalo hore bola odmena za dobre odšľapanú prácu.

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *