fbpx
  • Menu
  • Menu

Vietnam- Ha Giang

Sever Vietnamu je to, čo by si mal pri návšteve tejto krajiny určite vidieť a zažiť.

Je turizmom takmer nepoškvrnený a to ho robí autentickým. Veľa ľudí tam chodí na motorkách a urobia si niekoľko dnový Loop po severe. V čase našej návštevy nám bohužiaľ počasie neprialo a tak sme zvolili iba dvojdňovú verziu autom. Samozrejme sa nám to tým pádom trochu predražilo, ale naozaj sme si netrúfli dať to na motorkách v hmlách a daždi. Za prvé by sme premrzli skrz na skrz a za druhé nám to prišlo dosť nebezpečné nakoľko motorky jazdíme čisto iba na dovolenkách a tie skúsenosti predsa len trochu chýbajú.

A ako sme sa dostali na Loop?
Náhodou sme sa stretli s milým párikom z Kanady, ktorý boli tiež na vážkach či to dajú na motorke alebo aute. A tak slovo dalo slovo a spoločne sme vyjednali aj celkom fajn cenu. Po celý čas sme mali so sebou sprievodcu , ktorý nám ochotne odpovedal na akékoľvek otázky a pomáhal sa nám dohovoriť v severských dedinkách. V rámci tohoto tripu sme boli na noc ubytovaní v Homestay pri domácich. Nakoľko ich domy nemajú žiadnu izoláciu a v noci klesala teplota pod nulu vynašli si vlastný spôsob ako to prežiť. S obľubou pijú happy wather. Nejaká domáca ryžová pálenka ktorú pijú v nenormálnej rýchlosti a množstve.Potom už človek iba padne do postele a chlad nepociťuje  A najlepšie na tom je, že človek ráno dokáže fungovať v podstate normálne .

Toto je určite miesto, ktoré navštívime znovu, len asi v inom ročnom období. Ani si nedokážem predstaviť aká nádhera to musí byť, keď vo výhľade nestojí hmla.

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *