fbpx
  • Menu
  • Menu

Ako stráviť čakanie v Dubaji na ďalší let.

 

Nevýhodou lacných leteniek je to, že vás zákonite niekde čaká dlhý prestup. Pokiaľ je to v noci tak si z lietadla zoberiete deku a na letisku si najdete nejake tiché miestečko kde skloníte hlavu. Ale čo ak je prestup cez deň?

My to riešime výletom do daného mesta. Keď sme mali prvý krát prestup v Dubaji tešili sme sa z toho a čas sme strávili prevážaním sa metrom ku zástavkám, ktoré bý človek mal vidieť keď už túto metropolu navštívi.
Osobne som bola z tohoto mesta sklamaná. Nemá žiadnu kultúrnu hodnotu, budovy síce vypadajú ako z budúcnosti a v nákupnom centré sa nachádza malý ocean ale to je asi tak všetko. Na zabitie voľného času je to tak akurát no žeby ma to ohúrilo povedať nemôžem. Určite som neplánovala sa tam vrátiť znova.

No ako to už býva, keď je letenka za rozumnú cenu s prestupom treba rátať, ale nikdy by ma nenapadlo pri ceste do Afriky , že to môže byť znova Dubaj v ktorom nás uprostred leta čakalo 9 hodín. Nejako sme to neriešili nakoľko tam v lete je cez 40 °C a náš plán bolo pretrpieť to na letisku. Hlavne nech je klíma. Pár hodín pred odletom mi to ale nedalo a hľadala som nejakú alternatívu.
Vedeli ste o tom, že pri minimálne 6 hodinovom prestupe stihnete adrenalínový zážitok na aký sa nezabúda?

Ani neviem ako , ale dostala som sa na stránku kde ponúkali púštne safari. A tak voľba bola jasná. Trip mal trvat 4hodiny a tak prečo kvasiť na letisku, keď sa uprostred púšte možem snowboardovat, prekonávať duny na offroade(samozrejme so šoférom) a na záver sa vyblázniť na štvorkolkách. Naše štastie bolo, že prílet bol okolo 6ráno takže sme vzali prvý ranný trip cca o pol 8 v kľude sme si dali raňajky v hotely blízko letiska kde nás vyzdvihol šofér a celé sme to absolvovali ešte v celkom ľudských podmienkach, ktoré sa v priebehu dňa rapídne menili na boj o život.
Ešte že majú autá a letiskové priestory klímu a náš zvyšný čas sme strávili v príjemnej teplote a mohli sme vstrebávať zážitky z rána bez toho aby sa nám zavarili mozgy.

 

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *