fbpx
  • Menu
  • Menu

O nás

Kto sme, čo sme a ako vznikol tento blog

Volám sa Zuzana a chcela by som vám priblížiť vznik tohoto blogu a prezradiť možno niečo málo aj o sebe.

Už na základnej škole ma bavilo písať a tak som si na prvom stupni založila školský časopis Pajo a spolu so spolužiakmi sme si ho tvorili. Potom dlho dlho nič a v 2017 som napísala pár článkov na blog.sme.sk, ktoré  mali úspech a tak som si povedala, že prečo nie.

V 2018 som si založila stránku na facebooku ” s batohom na pleciach” a začala som tam písať zážitky z ciest. Naše cestovanie je plné neočakávaných situácií a tie sa snažím zvečniť  v podobe príbehov o tom, ako sa plány nie vždy podaria. Sú v zároveň aj tipy a rady na čo si dať pozor, kam ísť, čo sa oplatí, či naopak neoplatí zažiť.

Nakoľko sa tých článkov nazbieralo a prehľadnosť sa stratila, rozhodla som sa vytvoriť si vlastnú stránku, ktorá bude vypadať a fungovať podľa mojich predstáv a pravidiel. S fotkami, videami a krajinami ktoré sme navštívili a to všetko pokope.

Dúfam, že sa vám tento nápad páči minimálne tak ako mne a budete si tu vedieť každý za pár klikov nájsť to svoje.

To by bolo ku vzniku stránky. A niečo o mne? To, že milujem cestovanie je asi jasné, ale to nie je jediná vec ktorá ma napĺňa. Po skončení školy som si našla prácu v Lichtenšteinsku, v ktorej som vydržala skoro rok a nakoľko sa tam zároveň žiť aj pracovať bez povolenia alebo manžela nedá,  presunula som sa do Švajčiarska, kde žijem už 10ty rok v obklopení Álp. Zimu trávime na svahu vždy keď sa dá, aj keď za týmto športom sa často presúvame na rakúsku stranu Álp hlavne kvôli cenám. Celkovo voľný čas trávime v prírode. Či už na turistike, s kamarátmi na grilovačke či stanovačke, alebo len tak na jazere. Hlavne nesedieť víkendy doma. Cez týždeň sa u nás nedeje nič špeciálne, ale u koho áno. Práca, domov, práca, domov od pondelka do piatka v jednom kole. Za seba môžem ale povedať, že ma práca konečne zase baví. Som vedúca produkcie v jednej vývojárskej firme a aj keď som chcela organizovať niečo v cestovnom ruchu, organizujem aspoň moje baby a chod produkcie aby všetko fungovalo ako má.

A s kým toto všetko zdieľam?

No predsa so mnou. Volám sa Dávid a so Zuzkou tvoríme pár už 8 rokov. Kým sme sa stretli, tak som si pár štátov na život vyskúšal. Po škole som odišiel do Anglicka, potom som sa presunul do Nórska, chvíľu som bol v Nemecku a nakoniec som sa usadil vo Švajčiarsku. Z domu som už 12 rokov a rozhodnúť sa ostať práve vo Švajci neľutujem. Je to skvelé východiskové miesto na všetko. Stačí predĺžený víkend a už pozerám, ktorým smerom sa vyberieme. či na dobré pivo do Čiech, alebo k moru do Talianska, či len tak pod stan za hranice do tepla. Lyže, hory tak to je samozrejmosť, ale nepohrdnem ani žiadnym festivalom, koncertom, či dobrou párty.

Momentálne pracujem vo firme s kancelárskym  nábytkom, kde robím rozvoz spolu s montážou. Žeby ma to nejako napĺňalo povedať nemôžem, no vždy som rád keď sadnem do auta a spoznávam Švajčiarsko ( časom lepšie ako rodné Slovensko ), aj keď iba z poza volantu cez predné sklo.

Čo ma ale fakt baví je kamera. Či už GoPro, maličký Pocket alebo Mavic od DJI. Dron ma ale nadchol úplne najviac. Točenie s ním dáva miestam úplne iný rozmer. Či už vo Švajci, alebo vo svete. Obmedzenia pre lietanie čo sú, mi niekedy prídu  nelogické, ale tak snažím sa ich dodržovať. Minimálne tam kde sú ľudia. Čo ma už baví menej je edit videa, preto ich máme pomenej, nakoľko zatiaľ nestrihám aj ja, zato som vždy tesne pred koncom dosť aktívny, aby sa vyladili nejaké tie strihové nezrovnalosti. Ale sľubujem, že na mojej aktívnejšej spolupráci zapracujem.